Forma 1-es autók, rali autók, versenykamionok, motorok, sőt még légiparádé is várja május 1-jén a Nagy Futamra látogatókat. Kevés olyan motorsport rendezvény létezik, ahol a szurkolók ennyire közel kerülhetnek kedvenceikhez, a négykerekűek szakágából igazi kuriózumokkal készülnek a rendezők. Május elsején tehát újra a belvárosé és az autósport jeles képviselőié a főszerep: Gerhard Bergert egy klasszikus Forma1-es autóval láthatjuk, a Dakarosok a sivatagot aszfaltcsíkra cserélik - Kovács Miklós és Darázsi Zsolt versenykamionját mutatja be, de Michelisz Norbert vagy Turán Frigyes is örömautózást tervez, míg a műrepülő Európa-bajnok Veres Zoltán újabb Guinness rekordra készül, hiszen másodmagával repül át a Lánchíd alatt!

Részletes program:

Motorsport program:

11:00 - 11:05 – Felvezetés

11:05 - 11:25 - Felvonulás pilótákkal és sportolókkal

11:30 - 11:38 - Audi TT + Audi R8 LMS bemutató (Rahel Frey)

11:40 - 11:48 - Klasszikus F1 autók bemutatója F1 Sauber C14 (Karl Wendlinger) + F1 BRM (Gerhard Berger)

11:50 - 11:58 - DTM autós bemutató (Audi - Miguel Molina, Mercedes - Lucas Auer, BMW - Marco Wittmann)

12:00 - 12:08 - Rallye autók bemutatója (Ruszó Krisztián, Balogh János, Botka Dávid, Turán Frigyes)

12:10 - 12:18 - Dakar + ETRC kamionos es terepjárós bemutató (Darázsi Zsolt, Kovács Miklós, Szalay Balázs, Korda Erik)

12:20 - 12:28 - Michelisz Norbert Honda bemutató

12:30 - 12:38 - Nascar bemutató (Patrick Friesacher, Gerhard Berger, Bernard Aumger)

12:40 - 12:48 - Rallycross bemutató (Szabó Krisztián, Kárai Tamás), Autocross bemutató (Ábrahám Károly, Kovács Marcell), KTM X-BOW GT4 bemutató

12:50 - 12:58 - GT autók bemutatója (Ferrari, Blancpain) + BRM + Lamborghini

13:00 - 13:08 - Formula Renault 3.5 bemutató (Roy Nissany és Baumgartner Zsolt)

13:10 - 13:18 - Drift bemutató, Nissan Skyline; BMW M5 (Kerényi Ádám, Szabó Szilárd, Nagyházi Lőrincz, Radák János)

13:20 - 13:28 - Dragster Show

13:45 - 14:15 - F1 orosz nagydíj rajtjának közvetítése kivetítőkön

Légi bemutató program:

14:15 - 14:25 - MH Ejtőernyős bemutatója (Duna: Lánchíd - Erzsébet híd közötti szakasza - Ejtőernyős ugrás pontonra)

14:26 - 14:36 - Besenyei Péter műrepülő bemutatója (Duna: Lánchíd - Erzsébet híd közötti szakasza, Lánchíd alatti átrepülés)

14:36 - 14:51 - Flying Bulls Aerobatics Team bemutató repülése: 4 db XA-42 (Duna: Lánchíd - Erzsébet híd közötti szakasza)

14:51 - 15:10 - Flying Bulls formáció bemutatója: B-25, F4U-4, P38—L, AlphaJet (Duna: Lánchíd - Erzsébet híd közötti szakasza)

15:10 - 15:22 - Flying Bulls formáció helikopteres bemutatója: Bell Cobra, BO 105 (Duna: Lánchíd - Erzsébet híd közötti szakasza, Merevszárnyú formáció bemutató repülése, áthúzások a Duna medrét követve)

15:22 - 15:32 - Gold Timer formáció bemutatója: PO-2, R-18C Kánya, LI-2 (Duna: Lánchíd - Erzsébet híd közötti szakasza. Merevszárnyú formáció bemutató repülése - áthúzások a Duna medrét követve a bemutató légtéren)

15:32 - 15:40 - Illés Tamás bemutatója: Extra 330 C (Duna: Lánchíd - Erzsébet híd közötti szakasza)

15:41 - 15:51 - Wizzair Airbus A-321 lowpass. (Áthúzás a Duna medrét követve a bemutató légtéren)

15:50 - 16:00 - F1 orosz nagydíj leintésének közvetítése kivetítőkön

16:00 - 16:20 - Baltic Bees bemutatója: 6db L-39C Albatros

16:20 - 16:28 - Pannon kötelék bemutató repülése: DA 42, DA 40, DA 20

16:28 - 16:36 - MI-2 helikopter bemutató repulse

16:36 - 16:55 - Veres Zoltán bemutatója és GUINNESS RECORD KÍSÉRLET: MXS

16:56 - 16:57 - Labour Day formáció: B-25, F4U4, P38, AlphaJet, Flying Bulls Aerobatics Team, XA—42

Helyszínek:

Motorsport: Várkert Bazár, Clark Ádám tér, Erzsébet-híd, Ferenciek tere

Légi bemutató: Belvárosi rakpartok, az Erzsébet híd és a Margit híd (főleg a Lánchíd és az Erzsébet híd) között.